Anasayfa POLİTİKA - SİYASET Başkan ve adaylarla kahvaltı!

Başkan ve adaylarla kahvaltı!

e-Posta

İkizceliler derneği yönetimi, başkan ve başkan adayları onuruna verdiği kahvaltı programı oldukça kalabalıktı. İkizceliler dernek başkanı Ertan Tiryaki yaptığı konuşmada. Memleketimizin yetiştirmiş olduğu değerleri misafir etmekten gurur duyuyoruz diyerek,

hemşerilerimizi hizmet etmek için aday oldukları bu yarışta, yanlarında olduklarını belirtti.

 

İkizce Belediye Başkanı ve MHP İkizce Belediye Başkan Adayı Birol Kaygı'nın İstanbul’da İkizceliler derneğinde düzenlediği kahvaltı programa katılım oldukça fazlaydı.

Yapılan kahvaltının ardından İkizceliler dernek Başkanı Ertan Tiryaki başkan adayları ve misafirlere hoşgeldiniz konuşması yaparak, mikrofonu İkizce belediyesi başkan adayı Birol KAYGI'ya verdi.

Başkan kaygı, hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum diyerek başladığı konuşmasına, iki dönem yaptıkları faaliyetleri anlattı. Başkan Birol Kaygı, çevre il ve ilçelerden daha fazla ilçelerine hizmet ettiğini iddia ederek, bu hizmetlerin daha fazlasını yapmak için tekrar aday oldum dedi.
Kaygı, biz herşeyden evvel allah'ın izniyle bu dönemde yaptıklarımızla EN'lerin ilçesi olduk, merak edenler baksın, çevre il ve ilçeleri göz önüne getirsin;
-En fazla asfalt yolu,
-En fazla köprüyü,
-En fazla su şebekesini,
-En fazla tarla ve mahalle yolunu,
-En fazla menfezi
-En fazla festivali,
-En fazla spor sahasını
-Çevre ilçelerde bir örneği bile olmayan, halı saha, düğün salonu, restoran, sauna ve hamamı içeren sosyal kompleks.
Bu enlerin böylece devam ettiğini söyleyen Kaygı, yerel seçimlerde siyaset, sadece seçim dönemlerinde yapılır. Seçim bittiğinde de siyaset biter. İşte ondan sonrası seçilen belediye başkanın bireysel yeteneğine, geçmiş siyasi birikimlerine, çevresine, ekibine ve ne kadar gönül dostu olduğuna bağlıdır. Çünkü belediye gelir ya da faaliyetleri hiçbir siyasi ayrıma fırsat vermeyecek kadar kanuni güvence altına alınmıştır. Bunun  en güzel örneğini de İkizce vermiştir. Kaldı ki bu ülkenin kaynakları kimsenin malı değildir. Sağcısıyla, solcusuyla bu ülkenin güzel insanlarınındır dedi.

Başkan Birol Kaygı, bu organizasyonu sağlayan gurbet elde ki hemşerilerimizle hasbi al etme imkanını sunan başta dernek başkanımız Ertan Tiryaki ve nezdin de yönetim kurulu ve tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunarım dedi.
     
Belediye başkan adayının konuşmasının ardından söz alan Esenler MHP belediye başkan adayı Ahmet Fidan, aynı topraklarda büyüdük ve Esenler'i yönetmeye talip olduk. Sizlerinde katkılarıyla Esenlere güçlü bir şekilde gelerek başkan olduğumda, İkizce belediyesini kardeş Belediye ilan edeceğini ifade etti.

Fidan herkesin hizmetinde olduğunu belirterek bu konuda tüm hemşerilerimizin hassasiyetlerini ortaya koymaları gerektiğini söyledi.

Ahmet Fidan'ın ardından Sultangazi MHP Belediye Başkan Adayı Muammer Varol söz alarak, Sivil Toplum Kuruluşlarını önemsediğini söyledi. Göreve geldiklerinde kültür evleri yapacağını belirten Varol, İkizceliler'in de bundan faydalanacağını belirterek, Sultangazi'de ikamet eden İkizceliler'den destek istedi.

Ardından Cebeci Mahalle Muhtarı ve Muhtar adayı olan Zeki Yıldız söz aldı. Kastamonu'lu olmasına rağmen İkizceliler'i  sevdiğini ve yapacağı hizmetlerinde beraber hareket edeceğini söyleyerek, Muhtarlık seçiminde destek istedi.

Kahvaltı programına Saadet Partisi Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hasan AKPINAR ve Belediye Meclis Üye Adayları da katıldı.

Ziyaretlerinde konuşma yapan Hasan Akpınar 25 yıldır Cebecide ikamet ediyorum içinizden biriyim. Sizlerle aynı havayı teneffüs ediyor ve paylaşıyorum. 29 Mart Yerel Seçimlerinde seçildiğim takdirde bir eğitimci olarak  eğitime ve kültürel faaliyetlerine ağırlık vereceğini ifade etti. Ayrıca Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un da Ordu Ünyeli olması sebebi ile İkizceliler'den destek istiyorum dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından dernek başkanı tüm katılımcılara teşekkür ederek program sona erdi.


Daha onceki haberler:
Daha sonraki haberler:

 

Yorum ekle


Duyurular

Ünye Haber Postası
Ünye derneklerinin faaliyetlerini duyurmaya, yapmış oldukları her türlü çalışmalara ve sosyal etkinliklere yer vermeye söz vermiştir. Gazetemizi arayrak haber içeriği olan tüm faaliyetlerinize bizleri davet edebilirsiniz.