Anasayfa SİVİL TOPLUM Eyüpte Ordulular derneği kuruyor

Eyüpte Ordulular derneği kuruyor

e-Posta

Gölcüğezliler İstanbulun Eyüp ilçesinde Ordular derneği kuruyorlar. İstanbulda Ünyeliler adına dernekleşmenin önemli olduğunu belirten Gölcüğezliler dernek başkanı Halit Cınbırtoğlu, yaptığımız istişareler sonunda Ordulular derneğini kurmaya karar verdik dedi.

İstanbul Eyüp semtinde 12 farklı il, ilçe dernek başkanları ile devamlı istişareler yaptığını söyleyen Cınbırtoğlu, bu bölgede Ordulular derneğinin kurulması faydalı olacaktır dedi.Dernek faaliyetlerine de değinen başkan Cınbırtoğlu, her dernek gibi bizler de üyelerimize yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bunların içinde dernek toplantıları, Üyelerimizle beraber kahvaltı programları, ramazan programları, gezi ve sosyal aktiviteler bulunmakta. Halit Cınbırtoğlu, Ünyelilerin İstanbul’da daha fazla etkin olmaları için tüm dernek başkanları ile bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunuyor, Ünye ve Ünyeliler için neler yapılabilir onları görüşüyoruz dedi.Başkan Halit Cınbırtoğlu, bizler burada sosyal güç oluşturmanın yanı sıra, siyasi güçte oluşturmak zorundayız, yetişmiş olan birçok değerlerimiz var, onların yanında olmak ve onların bir yerlere gelmesi için yanlarında olduğumuzu göstermeliyiz dedi. Yaklaşan seçimlere dikkat çeken Cınbırtoğlu, niçin bizimde bir hemşerimiz İstanbul’da bir ilçe de belediye başkanı olmasın, niçin mecliste adamlarımız olmasın, niçin mahallelerde muhtarlarımız olmasın. İşte biz bunları yapmalıyız ve başarmalıyız dedi.Gölcüğezliler dernek başkanı bir diğer konuya da dikkat çekerek, Ünye Gölcüğez köyünden, İstanbul’da çok önemli şahsiyetler var. Diğer Ünye köylerine nazaran eğitim seviyesi yüksek olan, iş adamları, esnaflık yapan, çeşitli kurumlarda yöneticilik yapanlar mevcut. Bu hemşerilerimizin derneklerine sahip çıkmaları gerekiyor, çıktığımız bu yolda bizlere destek olmaları ve yapılacak çalışmalara katkıda bulunmalarını istiyoruz dedi.

Daha onceki haberler:
Daha sonraki haberler:

 

Yorumlar  

 
#1 mert şen 2010-04-12 17:32 böyle birşeyin olması gerekiyordu emyi geçen herkese teşekkürler özellikle başkanımıza çünkü başkanlık öyle göründügü gibi kolay bir iş deyil Alıntı
 

Yorum ekle


Duyurular

Ünye Haber Postası
Ünye derneklerinin faaliyetlerini duyurmaya, yapmış oldukları her türlü çalışmalara ve sosyal etkinliklere yer vermeye söz vermiştir. Gazetemizi arayrak haber içeriği olan tüm faaliyetlerinize bizleri davet edebilirsiniz.